Raske aasta Funderbeamis: enamik osakuid odavnes, mõni firma lõpetas pankrotis
Funderbeami platvormil ei olnud 2021 lihtne aasta, sest üle poolte ettevõtete osakud odavnesid ja mitu ettevõtet läks ka pankrotti. Tegevjuhi sõnul oli see suureks kasvamise aasta.
Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp sõnas, et eelmine aasta oli nende jaoks suureks kasvamise aasta: kokku lisandus platvormile 21 uut ettevõtet ja investoritelt kaasati läbi Funderbeami üle 20 miljonit euro. Foto: Andras Kralla
Eelmise aasta alguses investeerisid investorid Funderbeamis hooga kõikvõimalikesse ettevõtetesse. See tõi esimese hooga suuri kasumeid ja head tootlust, kuid peagi muutus kõik ja algas karuturg.
Kauplemis- ja investeerimisplatvorm Funderbeam on kevadest saadik olnud langustrendis ja paljude investorite positsioonid on kukkunud kahjumisse, mis paneb isegi varasemad entusiastid mõtlema, kas platvormi parem aeg on möödas ja on targem lahkuda.
Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp vastas hommikuprogrammis idufirmade börsi Funderbeam kriitikute esitatud küsimustele. Tema sõnul on vale eeldada idufirmadesse investeerides kohe kiiret vara kasvu ning kasvuettevõtetega spekuleerimist nimetas ta valeks.
Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Simo Sepp rääkis Äripäeva Raadio hommikuprogrammi intervjuus, et juhtivad investorid ehk osa nn targast rahast on idufirmade börsilt Funderbeam lahkumas. Nimekad investorid on platvormi tegevuse osas kriitilised ning sellele tuleks Sepa sõnul vastata.
Raskustesse sattunud ja maha müüdud õlletootja Tankeri investorid on juhtunus pettunud, kuid võtavad oma rahalist kaotust Funderbeamis kui kasulikku õppetundi. See on aga õppetund, mis maksis esimeste seas raha mängu pannud investoritele kokku umbes 400 000 eurot.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”