Läti börsiettevõte varjab potentsiaalset ükssarvikut
Läti börsil kaupleva HansaMatrixiga võib juhtuda Harju Elektri ja Skeletoniga sarnane olukord, kus ettevõtte enda väärtus võib tulevikus olla väiksem kui investeeringu väärtus. Kohalik investor on aga aktsiate soetamise suhtes skeptiline.
HansaMatrixi tütarettevõte kasvatab prognoosi kohaselt käesoleval aastal käivet kuus korda. Pildil on Lightspace'i tegevjuht Madara Kalnina-Kalnmale testimas liitreaalsuseprille. Foto: Lightspace Technologies
Täpsemalt omab HansaMatrixi Läti start-up'ist Lightspace 49% ning vähemalt iduettevõtte juhi sõnul on neil plaanid suured.
Läti tehnoloogiafirma HansaMatrixi sidusettevõte Lightspace Technologies sõlmis 2,2 miljoni euro suuruse lepingu multifokaalse AR-peakomplekti tarnimiseks 2022. aastal, selgub börsiteatest.
Ettevõtte HansaMatrix aktsia läks täna Riia börsil lendu, tõustes päeval pärast Äripäeva raadio investeerimissaadet üle 83 protsendi. Saates oli oma mõtteid aktsia kohta jaganud LHV vanemanalüütik Sander Danil.
Kui praegu on Tallinna börsil üks suuremaid küsimusi Skeleton Technologiesi võimalik turuväärtus ja selle mõju Harju Elektri aktsia hinna õiglasele väärtusele, siis LHV vanemanalüütik Sander Danil paljastas Balti börsilt veel ühe ettevõte, milles võib sarnane potentsiaal peidus olla.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.