Venemaal käib täiemahuline kapitali põgenemine, kirjutab Kauppalehti börsitoimetaja Anton Rinta-Jouppi, ja leiab, et vaevalt julgevad suured lääne investorid veel ka pika pulgaga Venemaa väärtpabereid puutuda.
Venemaa rünnak Ukraina vastu kukutas Moskva börsi ja rubla väärtust. Foto: AFP/Scanpix
Venemaa rünnak Ukraina vastu tõi Moskva börsile ajaloo suurima kukkumise, kirjutab Rinta-Jouppi. Asi alles areneb, aga börsi suuremate ettevõtete käekäiku kajastav RTS-indeks oli dollaris arvestatuna lõunaks kukkunud juba pea 50 protsenti. Pärast seda on indeks veidi taastunud ja kella 2 ajal sai kaotuseks lugeda ligi 35 protsenti. Ka rublades arvestatav peamine indeks ehk MOEX oli lõunaks üle 37 protsendi kukkunud, kella kahe ajal oli miinus 33 protsenti.
Riia ja Vilniuse börsil otsustasid investorid pärast Venemaa rünnakute alustamist Ukraina vastu korraldada müügilaine. Sarnane sentiment kandus ka ülejäänud Euroopasse ja Ameerika Ühendriikidesse.
Tööjõurenditeenust pakkuva ettevõtte Hansavest Rentali juhatuse liige Janek Sirg ütles, et varajastel hommikutundidel alanud sõjategevus on Ukraina töötajate seas tekitanud teadmatust ja paanikat.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?