Balti börs näitas sõjaperioodil oma volatiilset poolt, kukkujaid on rohkem
Ukraina-Venemaa sõda on kestnud kuu aega ning kõige enam on Tallinna börsil räsida saanud Silvano Fashioni aktsia. Vaatame üle, kuidas on läinud Balti börsil tervikuna ning põhjalikumalt võtame ette Tallinna börsi aktsiaid.
Coop Pank tuli börsile 2019.aasta detsembris ning maksab sel kevadel esimest korda ka aktsionäridele dividendi. Foto: Liis Treimann
Tavaliselt rahulikuna kulgenud Balti börs on näidanud sõja puhkemise algusaegadest oma volatiilsemat poolt. Kui sõja esimene nädal kukutas OMX Baltic Benchmarki indeksi pea 7% madalamale, siis kõige suurem kukkumine oli Balti börsi indeksil 7. märtsil, kus taanduda tuli 23. veebruari börsi sulgemisest pea 15%. Praeguseks on turg esialgsest kohkumusest taastunud ning indeks on vaid 1,7% madalamal kui viimasel rahuaja päeval.
Investor ja finantsanalüüsi ekspert Paavo Siimann sõelus läbi Balti börsi põhinimekirjas olevad ettevõtted ning tegi ülevaate, millised aktsiad paistavad eelmise aasta majandusaruannete põhjal soodsamad praeguste aktsiahindade juures.
Paanika pesutootja Silvano aktsiaga pole veel lõppenud, Balti börsinädala alguse tulipunases laines odavneb aktsia edasi, ostjad näevad aga siin võimalusi, mis on siiski ülimalt riskantsed.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.