Saunumi asutaja ja suuromanik Andrus Vare nädala alguses toimunud aktsionäride koosolekul.
Foto: Liis Treimann
Saunum Groupi märtsikuu müügikäive ulatus 200 800 euroni, millest keriste ja keriste lisade müük moodustas sellest 166 000 eurot ning saunaehitus müük 34 800 eurot. Aasta varasemalt oli ettevõte käive 100 200 eurot.
Kuigi tooraineturud on äärmiselt volatiilsed, pole Saunumil plaanis kasvukursilt eemale triivida, vaid tahetakse murda uutele turgudele, kinnitas aktsiaseltsi Saunum Grupp juhatuse liige Henri Lindal.
Saunakeriste tootja üllatas investoreid, teatades, et teenis mullu enam kui 2 miljonit eurot puhaskasumit. See pani ettevõtte osaku kiiresti kallinema.
Kinnisvaraarendusi rahastav investeerimisettevõte Vanagas Asset Management UAB alustas 3 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni avalikku pakkumist. Võlakirjaemissiooni programmi kogumaht on kuni 8 miljonit eurot. Võlakirjad lunastatakse 29. oktoobril 2027 ning investoritele pakutakse 10% aastast tootlust.