Walmart andis harvaesineva kasumihoiatuse, kuna kallinenud hinnad muudavad tarbijate ostukäitumist ning Walmart on sunnitud ka teatud kaupade hindu alandama, et laovarudest lahti saada. Foto: MIKE NELSON/EPA
Walmart prognoosib nüüd seoses kulude oodatust kiirema kasvuga varasema prognoosiga võrreldes väiksemat teise kvartali ning terve 2022. aasta kasumit. Walmart prognoosib, et teise kvartali kohandatud kasum langeb 8—9% ning terve aasta kasum langeb 11—13%. Samal ajal USA võrreldavate kaupade müügikäive väljaspool kütuseid peaks Walmartil kasvama 6%, varasemalt prognoositud 4—5% kasvu asemel. Firma sõnul on see peamiselt tingitud kallinenud toiduhinnast.
Minu käest küsitakse praegu üsna tihti, kuidas sellises keerulises keskkonnas investeerida. Imeretsepti pole, aga pea tuleb külm hoida ning emotsioonid ära peita. Turul on mitu sektorit, kus praeguses olukorras saab edukalt toimetada.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.