Pettumust valmistavad tulemused panid Wall Streeti rallile punkti, Aasia aktsiad tegid langust tasa
Peamised Aasia indeksid tõusid ja USA futuurid langesid pärast seda, kui Google'i emaettevõtte Alphabet Inc. ja Microsoft Corpi pettumust valmistavad tulemused panid Wall Streeti kolmepäevasele rallile punkti.
Hiina aktsiaid proovisid tasa teha esmaspäevast järsku langust. Foto: Reuters/Scanpix
S&P 500 futuurid langesid 0,9% pärast seda, kui Google'i omanik Alphabet avaldas pärast kauplemispäeva lõppu oodatust nõrgemat reklaamimüüki ja Microsoft jäi oodatud tuluprognoosidest maha, mis on võimalikud varajased märgid USA majanduse aeglustumisest. Alphabet langes börsivälisel kauplemisel koguni 7%, kuna tulud jäid alla ootuste, ning Microsoft kaotas 8% pärast pettumust valmistavat tuluprognoosi.
Ajad, mil Hiina majanduskasv ulatus 12–14 protsendini aastas ja SKP kahekordistus keskeltläbi iga kümne aastaga, on nüüd kindlasti läbi, kirjutab sinoloog, sisekaitseakadeemia teadur Märt Läänemets.
Küprosel Nicosias Rahvusvahelise Maleliidu (FIDE) ja Küprose Maleliidu egiidi all 14.–25. märtsini toimunud naiste Grand Prix võitjaks tõusis Anna Muzõtšuk Ukrainast, kes kindlustas võidu pärast pingelist viimast vooru, kus kõik partiid lõppesid viigiga. FIDE naiste Grand Prix’d toetas Freedom24.