Hiina suurlinnad andsid pandeemiahoiatusi, investorid on ärevad
Aasia aktsiaturud langesid, investorid analüüsisid Föderaalreservi ametnike kommentaare intressimäärade tõstmise kohta ja kaalusid COVIDi mõju Hiinas. Saudi Araabia eitas väiteid, et OPEC+ kaalub nafta tootmise suurendamist.
Pandeemia ennetamise töötajad kaitseriietuses sisenevad korteriühistusse, mis pandi lukku, kuna koroonaviiruse haiguspuhangud Pekingis jätkuvad. Foto: Reuters/Scanpix
Aasia aktsiaindeks tuli alla päevasisestest kõrgeimatest tasemest, kuna Hongkongi aktsiad langesid. Hiina päevased viirusnakkuste tuvastamise arvud tõusid rekordilise taseme lähedale. Koroonapiirangud mõjutavad nüüd viiendikku Hiina majandusest. Hongkongi võrdlusindeks HSI kukkus 1,9%.
Aasia aktsiaturud ja naftahinnad langesid esmaspäeval, kuna investorid muretsesid Hiina uute COVID-19 piirangute majanduslike tagajärgede pärast ning see kajastus dollari ja võlakirjade hinnas.
Kes räägib üüratust eelarvest, kes korruptsioonikahtlustest, kes keskkonnaprobleemidest, kes jalge alla tallatud inimõigustest, kes õlle hinnast… Homme algab Kataris jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir, ilmselt kõige vastuolulisem MMide ajaloos.
Ülemaailmsed aktsiaturud on märgatavalt taastunud, kuid ei ole aeg minna "all-in" – vähemalt mitte veel. Nii ütleb Rootsi börsiveteran Jonas Olavi, kes toob välja näitaja, millel tuleks silma peal hoida, et turu põhja ajastada.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.