Maailma aktsiaturud hüppasid ja dollar oli kolmapäeval tõusuteel, sest Föderaalreservi esimehe Jerome Powelli kommentaarid õhutasid investorite lootust, et keskpank võib varsti rahapoliitikat leevendada.
- Investorid leidsid Powelli kõnest meelerahu, saates aktsiaturud rallima. Foto: Reuters/Scanpix
Austraalia ja Lõuna-Korea aktsiad tõusid, nii et kerkis ka kogu piirkonda hõlmav aktsiate võrdlusalus, vaatamata Hongkongi, Mandri-Hiina ja Jaapani aktsiate kõikuvale kauplemisele. Euroopa aktsiafutuurid tõusid, samas kui USA lepingud jäid samale tasemele pärast seda, kui S&P 500 tõusis teisipäeval üle 1%. Tehnoloogiamahukas Nasdaq 100 edestas peamisi võrdlusnäitajaid, tõustes üle 2%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Föderaalreservi esimees Jerome Powell ütles intervjuus, et USA majanduses on inflatsiooni aeglustumise protsess alanud. Lisades, et tõenäoliselt on vaja täiendavaid intressimäärade tõstmisi inflatsiooni viimiseks tagasi 2% eesmärgini.
USA töötus on 53 aasta väikseim
Aasia aktsiad langesid esmaspäeval pärast seda, kui Ameerika Ühendriikide ja teiste suurriikide positiivsed majandusandmed vähendasid majanduslanguse ohtu, kuid viitasid ka sellele, et intressimäärad peaksid veelgi tõusma ja püsima pikemalt kõrgel.
SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel hoiatas Äripäeva raadio hommikuprogrammis teise inflatsioonilaine eest ning hindas, et kuigi energiahinnad on kindlasti üks oluline inflatsiooni komponent, siis päris juurpõhjusena seda vaatlema ei peaks.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.