Kunst on alahinnatud varaklass, mis investeeringuna pakub nii vaimset kui ka varalist kindlust, leiab arhitektuuribüroo Arhitekt11 üks asutaja ja partner Janar Toomesso.
- Ettevõtja Janar Toomesso ostab Eesti kunsti nii kodustelt kui ka välismaistelt oksjonitelt. Fotol on Toomesso Rootsi kunstioksjonilt ostetud Eesti kunstniku Eerik Haameri maaliga "Karussell", hoides samal ajal käes Haameri elulooraamatut. Foto: Erakogu
"Kui arvestada rekordilist inflatsiooni, siis Eesti kunst on kindlasti see üks koht, kuhu ma soovin paigutada oma sääste mingis osas raha väärtuse hoidmiseks ja kasvatamiseks. Eesti kunsti investeerimine aitab võidelda inflatsiooniga," märkis ettevõtja.
Toomesso tunnistas, et osales esimest korda kunstioksjonil eelmise aasta lõpus, kui käis Piia Ausmani korraldatud Haus Galerii sügisoksjonil.
Äripäev kirjutas hiljuti oma ajakirja veebruari numbris, kuidas Piia Ausman jõudis galeristitööni. Lugu ilmus pikemalt ka
veebis.
Järgneb Janar Toomesso kommentaar, miks ta otsustas hakata investeerima Eesti kunsti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Viljandi kultuurikolledžis 1995. aastal teatri eriala lõpetades sai toonane tudeng Piia Ausman diplomietenduses „Kaasavaratu“ peaosa rahatu Vene aadlipreili Larissana, siis uue pearolli iseseisev sisustamine ootas väikelinnast Türilt pärit noort naist ees pealinna tööelu lainetesse tormates. Tänaseks on Ausmani elutöö – veerand sajandit tegutsenud Haus Galerii – jõudnud Äripäeva kiiresti kasvavate ettevõtete edetabelis kõrgele kohale.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.