Languse harjal: kavalad Eesti investorid ostlesid märtsis rambivalgusse sattunud sektoris
Nii LHV kui SEB klientide enim kaubeldud aktsiate hulgas säravad just pankade aktsiad, kuigi märtsis sai alguse panganduskriis, mis selle sektori aktsiate hinnad langema pani.
Märtsis ostsid kohalikud investorid tehnoloogiasektori asemel peamiselt finantssektori aktsiaid. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Märtsis sai alguse panganduskriis USA Silicon Valley Banki kokkuvarisemisest ning mure süsteemi pärast levis üle maailma. Lisaks USA väikepankadele sai löögi ka Šveitsi pank Credit Suisse, mille võtab üle UBS. See kõik pani pangandussektori aktsiad märtsis tugevalt langema, kuid seda kasutasid ära kohalikud investorid.
Viimasel ajal on kiirelt lennanud tähelepanu keskpunkti tehisintellekt, millele tasub ka investoritel tähelepanu pöörata, ütles LHV vanemmaakler Nelli Janson.
Välisbörsil kaubeldi enim USA tehnoloogiagigantidega
Swedbanki ja SEB klientide meelisaktsiad Balti börsil olid eelmisel kuul küllaltki sarnased – tabeli tipus troonisid energia ja pangandus. Välisbörsil kaubeldi enim USA tehnoloogiagigantidega.
Börsil on karuturg kestnud juba aasta ja kõik küsivad ühte ja sama: millal see lõpeb? “Miljoni dollari küsimus”, kui kasutada vana tuntud vastust. Aga millal siiski? Kui hakata analüütikuid läbi küsitlema, jagunevad vastused kaheteistkümneks: märtsis, aprillis, mais, teisel poolaastal jne. Nii ei saa ju karu jahtida!
Ettevõte teatas investoritele, et juhtkond on teinud otsuse maksta eelmise aasta kasumist dividendideks 75%, mis tähendab aasta varasemaga võrreldes väiksemat dividendi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.