Algav aasta toob kaasa Ameerika Ühendriikide presidendi valimised. Olenemata tulemusest teavad finantsspetsialistid, et valimiste aastal majandus elavneb, sest kandidaadid vajavad tugevat seljatagust.
- Richard Benson Millennium Global Investmentsist märgib, et järgmisel aastal sõltub USA majandus palju sellest, mida teevad teised majandusüksused, nagu Euroopa Liit, Ühendkuningriik, Hiina ja Jaapan. Foto: AP/Scanpix
Möödunud nädal oli oluline verstapost neile, kes jälgivad keskpankade rahapoliitilisi otsuseid, aga ka neile, kes sellest on kaudselt mõjutatud. Selleks korraks näib intressimäärade tõusutsükkel olevat peatunud. Investorid otsivad infokilde nii keskpankade järgmiste otsuste kohta kui ka vihjeid võlakirjaturu, dollari tugevuse, aktsiate tõusupotentsiaali ning krüptovääringute liikumise kohta.
Seotud lood
Kui aktsiaturgudele ennustatakse järgmiseks aastaks tagasihoidlikku tõusu, siis krüptobörsile rallit.
Investorite panustamine Jaapani keskpanga negatiivsete intressimäärade poliitika peatsele lõpule on tõstnud hoogsalt Jaapani jeeni kurssi nii euro kui ka USA dollari suhtes.
Kuna USA tööturg osutus arvatust tugevamaks ning ka tarbijate kindlustunne on kõrgem, kui osati oodata, mõjus see reedel Wall Streetile positiivselt ning kõik indeksid lõpetasid rohelises: S&P 500 +0,39%, Dow 30 +0,34% ning Nasdaq +0,45%.
Wall Streetil domineerib inverstorite ning USA keskpanga vaheline ebakõla ning finantsstrateegid on intressimäärade normaliseerimise suhtes äraootaval seisukohal. Tuld õhutab ka novembris olnud 9% S&P 500 ralli, mille sarnast pole nähtud aastakümneid. Samal ajal toimub Dubais kliimakonverents, mis meenutavat Ray Dalio sõnul kapitalismi algelisust. Aasta lõpule kohaselt püütakse ennustada algava aasta väärtpaberituru kulgu.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”