Kullaturg on dünaamiline keskkond, kus kulla väärtust mõjutavad pidevad hinnakõikumised ja erinevad poliitilised ja majanduslikud tegurid. Neljapäeval jõudis kulla hind ajaloolise tipu piirimaile.
- Keskpangad ostavad järjekindlalt kulda kokku, et olla valmis potentsiaalseteks geopoliitilisteks ebastabiilsusteks. Foto: AFP/Scanpix
Viimasel kolmel nädalal on kulla hind näidanud märkimisväärset tõusutrendi. Neljapäeval, artikli kirjutamise ajal, peatus untsi hind ligikaudu 2,088 dollaril. Turud prognoosivad juba ligi 80–90protsendilise tõenäosusega Föderaalreservi intressimäärade kärpimist ja nende ootused on üks peamiseid kulla hinna tõusu mõjutavaid põhjuseid, sest madalamate intressimäärade juures muutub kuld, mis ei too intressitulu, atraktiivsemaks.
Seotud lood
Füüsilise kulla ostmine kriisiolukorra kaitseks ei pruugi olla hea mõte, rääkis Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe.
Tõnn Talpsepp näeb teist pilti
Alanud on sajandi suurim majanduslangus ja isegi keskpangad üle maailma on asunud kulda varuma, räägivad Eesti kullaentusiastid, kes imestavad, miks istub Eesti Pank endiselt võlakirjades, mis on nende sõnul paugueelses mullis.
Ma ei kavatse osta füüsilist kulda ega sellesse metalli investeerivaid fonde. Kuid kulla kaevandusettevõtete aktsiad võiksid mulle sobida, eriti kuna nende aktsia hind jääb endiselt kiiresti tõusnud kulla hinnast maha.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.