Tehnoloogiaekspert: Nvidia pole ainus, kes kiibibuumist kasu lõikab
Kuigi Nvidial on kiibitööstuses võtmeroll, leidub turul ka konkurente, kes ühel hetkel samuti buumist kasu võivad lõigata, leiab Taltechi tehisintellekti täisprofessor Tanel Tammet.
Tehnoloogiaekspert Tanel Tammet näeb, et Nvidia peamised konkurendid asuvad USAs, selgitades investoritele vaateid Hiina ja Euroopa rollile sektori tulevikus ning strateegilise võimekuse tähtsusele globaalses võidujooksus.
Foto: Liis Treimann
“Sektor veab Nvidiat ning graafikaprotsessorid tervikuna veavad sektorit,” ütles Tammet Äripäevale kiibibuumi ja Nvidia edu kommenteerides. “See ei ole ainult Nvidia. Selleks, et asi edasi läheks, sobivad teised kaardid ka,” viitas ta sellele, et buumist saavad kasu ka ettevõtte konkurendid.
Bloomberg teatas esmaspäeva õhtul, et alates 2020. aastast ei ole Apple’i Maci arvutite sees mitte enam Inteli kiibid, vaid Apple’i omavalmistatud toodang.
Eesti Teadusagentuur väljastas Cybernetica vanemteadur Jan Villemsonile üle 900 000 euro suuruse uurimisgrandi e-hääletamise turvalisuse ja riskide maandamise uurimiseks.
Nvidia ületas esmaspäeval turukapitalisatsiooni poolest Amazoni, kuna eufooria tehisintellekti ümber kergitas kiibitootja USA kõige väärtuslikumaks ettevõtteks.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?