Praegune plahvatuslik krüptovaluutade buum pakub põnevaid investeerimisvõimalusi, aga varjab ka hulganisti ohte. Koos krüptotehnoloogiaga arenevad ka petturid, kelle skeemid muutuvad järjest veenvamaks.
- Krüptopätitar Ruja Ignatova (ainus naine FBI “10 most wanted” tagaotsitava hulgas) on teadmata kadunud 2017. a oktoobrist. Ta võib liikuda ringi relvastatud ihukaitsjatega ja võimalik, et on plastilise kirurgia abil muutnud välimust. Vaevatasu tema leidmiseni juhatava info eest pakutakse 250 000 dollarit. Foto: Ekraanitõmmis
Kui suudad mõne pettuse peale mõelda, siis on seda tõenäoliselt krüptos juba proovitud. See pole tingimata krüpto süü – tegemist on vaba tehnoloogiaga, millele on miljonitel inimestel ligipääs, nende hulgas ka sulidel. Investorid kaotasid 2023. aastal pettuste tõttu ligi 2,2 miljardi dollari väärtuses krüptomünte, mis on siiski õnneks poole vähem kui sellele eelneval aastal. Võrdluseks: krüptoplatvormide FTXi, Celsisuse ning Luna krüptomündi kokkuvarisemise tõttu kaotasid investorid ligi 1 miljardit dollarit.
Seotud lood
Kolmapäeva õhtul on Tallinna sadamapiirkonnas hotelli Euroopa ette Soome turistidele kutsutud kiirabiauto. Selle ümber toimuv sagimine aga jääb varju, sest kiirabiauto ette on pargitud lumivalge elektriauto Tesla S. Ja selle numbrimärk on paljuütlev – OC1.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.