Euroopa ja USA erinev intressipoliitika võib suruda euro kursi dollarist madalamale
Kuna Euroopa Keskpanga rahapoliitika kujundajad on valmis tegema sel aastal rohkem intressikärpeid kui USA Föderaalreserv, siis võib euro hind langeda alla dollari taseme.
Dollari kurss võib peagi tõusta eurost ettepoole. Foto: Andras Kralla
Bloomberg vahendab, et laenuandjad, sealhulgas Bank of America Corp ja Saksamaa LBBW osutavad riskile, mis seostub euro nõrkusega, kui Euroopa Keskpank ja Föderaalreserv valivad intressimäärade kärpimiseks erineva tempo.
USA aktsiaindeksid langesid kolmapäeval suurema miinusega, kuna reitinguagentuur Fitch alandas USA valitsuse krediidireitingut, viidates fiskaalsele ja poliitilisele ebastabiilsusele.
Majandusteadlane David Rosenberg usub, et kulla hind võib jõuda 3000 dollarini ühe untsi kohta, mis tähendaks tänaselt hinnatasemelt kolmandikulist tõusu.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.