Selle nädala jooksul on “Suurepärase Seitsme” aktsiate langus kustutanud nende turukapitalisatsioonist kokku enam kui 900 miljardit dollarit, mis on lähedal grupi ajaloo suurimale nädalasele kaotusele.
- Turu tagasitõmbumise põhjuseks peetakse peamiselt Föderaalreservi venitamist intresside langetamisega ja järjekindlalt püsivat inflatsiooni. Foto: Getty Images via AFP / Scanpix
Viis aktsiat “Suurepärasest seitsmest” juhtisid reedest langust turul, need olid: Meta, Apple, Amazon, Microsoft ja suurimaks panustajaks osutus kiibitööstuse lipulaev Nvidia. Enamasti peaks kahetriljonilise turuväärtusega ettevõtte 10 protsendiliseks languseks eelnema mõni tõsisem teadaanne. Seekord ei olnud midagi sellist ja Motley Fool kinnitab, et tehisintellekti pöörane edu on muutumas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel hiljuti uskusid eksperdid, et lähitulevikus langetavad Euroopa ja USA keskpank intressimäärasid, siis nüüd tuleb signaale, et kauaoodatud laenukulude vähendamiseni siiski sel aastal tõenäoliselt ei jõuta, välistada ei saa hoopis intresside tõstmist.
Reede varahommikul andis oli Iraanis kuulda plahvatusi ja õhutõrjet töötamas, vahendab välismeedia.
USA peamistest aktsiaindeksitest kerkis neljapäeval ainuüksi Dow Jonesi tööstuskeskmine; S&P 500 ja Nasdaqi liitindeks jätkasid eelmisel nädalal alanud langust.
Kuna tehnoloogiasektor ilmutas nõrkust, siis langesid langesid kolmapäeval taas kõik kolm suurt USA indeksit: Nasdaq kukkus kõige rohkem -1,15%, S&P 500 odavnes -0,58% ning Dow 30 taandus -0,12%. Indeksid langesid neljandat päeva järjest, mis tähendab pikimat kaotuste seeriat alates jaanuarist.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.