Nvidia müük kasvab hoomamatult kiiresti, Wall Street ei suuda sammu pidada
Kiibisektoris tähelendu tegev Nvidia on USA börsiindeksis S&P 500 kõige kallim aktsia, kui väärtpaberi hind on 23 korda kõrgemal kui ettevõtte prognoositud 12 kuu müük, vahendab Bloomberg.
Nvidia väärtus on praeguseks selgelt üle 3 triljoni dollari, tõustes suhteliselt lühikese aja jooksul samale pulgale Microsofti ja Apple’iga. Foto: Reuters/Scanpix
Väljaanne toob esile, et praegu tehisarubuumi ajal ei suuda keegi välja selgitada, kui suureks kujuneb kiibitootja müügitulu ‒ ei Wall Streeti analüütikud ega ka Nvidia juhtfiguurid ise. Sellest lähtuvalt tekibki küsimus: kuidas peaks siis investor suutma välja arvutada, kas Nvidia aktsia on kallis või mitte?
Kahe päeva eest maailma kõige väärtuslikumaks ettevõtteks tõusnud Nvidia aktsia langes neljapäeval -3,5% ning vedas endaga kaasa kogu tehnoloogiasektori, mistõttu Nasdaq kukkus -0,79%. Ka S&P 500 taandus -0,25%, mis tegi indeksi rekordite seeriale lõpu.
Nvidia ületas pärast ajaloolist tõusu Microsofti turukapitalisatsioonis, kuid Nvidia 591 078-protsendiline ralli kõige väärtuslikuma aktsiani kulges lainetena, vahendas Bloomberg.
Nvidiast sai teisipäeval maailma kõige väärtuslikum ettevõte, millega ta kukutas troonilt tehnoloogia raskekaallase Microsofti, kuna kiibid mängivad jätkuvalt keskset rolli võidujooksus tehisintellekti valdkonnas domineerimise nimel.
Ei saa eitada, et tehnoloogiahiid Nvidia on viimase 18 kuu jooksul olnud paljude investorite lemmikviis tehisintellektihullusega liitumiseks. Muidugi õigustatult – ettevõtte protsessorid moodustavad enamiku AI-platvormide selgroost.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.