Kolmas sammas on hea viis investeerimiseks täiskasvanutele ning võiks seda olla ka lastele. Kahjuks võib probleem tekkida lapse liiga väikesest tulust.
- Kolmas sammas on efektiivne viis investeerida. Foto: Shutterstock
Kolmas sammas on üldjuhul väga maksuefektiivne viis investeerimiseks. Igal aastal saab teha sissemakseid kuni 15% brutopalga või maksimaalselt 6000 euro ulatuses maksuvabalt – hiljem tagastab riik tuludeklaratsiooni alusel tulumaksu.
Kuna lapsed tavaliselt tulu ei teeni, pole kolmanda samba tegemine nende seas levinud. Kui aga vaadata nende laste poole, kellel sissetulekuid või muid investeeringuid pisut enam, võivad asjaolud muutuda.
Seotud lood
Kasvukonto on mõeldud väikeste summade kaupa pikaajaliselt investeerimiseks. Need inimesed, kel on lapse nimele investeerida kümneid või sadu tuhandeid aastas, ei tee seda üldiselt kasvukontol, sest selleks on otstarbekamaid teenuseid, kirjutab LHV investorkogukonna juht Nelli Janson vastulauses Äripäeva artiklile.
Tulumaksu kerkides arvutatakse uuest aastast välja ka suurem kolmandast sambast saadav maksutagastus, kätte saab selle aga ülejärgmisel aastal.
Äripäeva lugejaid kõnetasid sel nädalal enim lood kodumaise kapitali võidukäigust, suurärimehe kohtuprotsessist ja loomulikult aktsiabörsidel toimunust.
Reaalne rahakaotus ulatub 1723 euroni aastas
LHV kasvukonto idee seisneb pikaajalises “osta ja hoia”-tüüpi investeerimises, seda põhimõtet järgides tekib aga lastele investeerides oluline maksukadu.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.