Microsofti kasum aktsia kohta ja puhaskasum kerkisid viimases kvartalis kümnendiku võrra eelmise aasta sama perioodiga võrreldes, kuid pilveteenuste kasvu tagasihoidlik prognoos pani aktsia eelturul langema.
- Microsofti tegevjuhi Satya Nadella sõnul muudab AI-põhine tööde ümberkujundamine töövoogusid kõigis rollides, kuid selle tugistruktuurid nõuavad ka suuremaid investeeringuid. Foto: Reuters/Scanpix
Septembris lõppenud kvartali kasum aktsia kohta (EPS) oli 3,30 dollarit ja tulu 65,6 miljardit dollarit, teatas Microsoft kolmapäeval pärast turu sulgemist avaldatud tulemustes. Bloombergi koostatud analüütikute konsensushinnangute põhjal oodati 3,10 dollarit kasumit aktsia kohta ja 64,5 miljardit dollarit tulu. Ettevõte teatas, et eelmise aasta sama kvartali EPS oli 2,99 dollarit ja tulu 56,5 miljardit dollarit.
Seotud lood
Ameerika Ühendriikides presidendivalimiste ja tulemuste hooaja tuules rääkis börsikaupleja Igor Dorošenko lähemalt, kuidas tasuks käituda börsidel ja mida tasuks jälgida tuntumate ettevõtete juures.
Nagu teada, hea aktsia on see, mis raha portfelli juurde toob, halb see, mis sind vaesemaks teeb. Võtsin kõik oma portfelli aktsiad ette ja uurisin, kas võitjatel ja ka kaotajatel on mingeid ühiseid tunnuseid, mida tulevikus aktsiaid noppides arvesse võtta.
Google saatis Euroopa Komisjonile kaebuse Microsofti peale, süüdistades viimast konkurentsireeglite rikkumises.
Microsoft on jõudnud lahendini hagi osas, mille esitasid videomängude mängijad, kes kaebasid ettevõtte kohtusse, et takistada ettevõtet ostmast eelmisel aastal 69 miljardi dollari eest videomängude tootjat Activision Blizzard, vahendas Yahoo Finance.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”