Pärast intressimäärade kolmekordset kärpimist tänavu siseneb Fed oma inflatsioonivastases võitluses uude etappi, sest soovib näha, mis saab lubatud kõrgetest tariifidest.
- Donald Trumpi uue valitsuse sammudest sõltub palju, mis saab USA inflatsioonist. Foto: Reuters/Scanpix
Põhiküsimuseks kujuneb, kas ametisseastuv president Donald Trump kehtestab kõrged tariifid ja millist mõju need majandusele avaldavad. Samuti kujunevad oluliseks muudatused maksupoliitikas, määrustes ja paljudes muudes tegurites, mis võivad muutuda, kui valitsus läheb jaanuaris vabariiklaste kontrolli alla, vahendab Yahoo finance.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Bitcoin on tänaseks langendud terve nädala, mis on pikim periood viimase kahe kuu jooksul, kuna Föderaalreservi poolt antud negatiivsed signaalid intresside langetamise suhtes ajendavad kauplejaid müüma kõiki varasid, mille väärtus on sel aastal kahekordistunud.
Kuna Föderaalreserv ja selle esimees Jerome Powell andis peale poliitkohtumist oma sõnumitega märku, et järgmisel aastal on oodata sisuliselt poole väiksemaid intressikärpeid, reageerisid suured aktsiaindeksid ülimalt valulikult.
Äsja kohtumise lõpetanud USA Föderaalreserv otsustas langetada baasintressimäärade vahemikku 25 punkti võrra, mis on nüüdseks siis 4,25-4,50 protsenti.
Inseneri- ja arhitektuuribüroo Amhold ASi ja Euroopa juhtiva ventilatsiooniettevõtte Lindab ASi pikaajalise koostöö tulemusena valmis hiljuti Jõelähtme valda Iru külla tühjale jäätmaale Trumpfi fiiberlasertehnoloogia võimekusega tootmiskompleks.