Odavalt ja väheste vahenditega treenitud Hiina tehisaru Deepseek heitis väljakutse USA mudelitele. Investorite usk Nvidia aktsia pidurdamatusse edukäiku lõi vankuma.
Hiina Deepseeki juturobot on Apple’i äpipoe kõige populaarsem rakendus. Foto: AFP/Scanpix
Tehnoloogiahiidude soov tehisaru arendada tähendab miljarditesse ulatuvaid investeeringuid, mis kõik omakorda soosib turuliidrist kiibitootja Nvidia edasist edu. Hiidude investeeringud tasuvad seega end edaspidi ära ja muutuvad ühel hetkel kasumiks.
Äsja ametisse vannutatud president Donald Trumpi ametiaja esimesel kauplemispäeval tõusid kõik USA aktsiaindeksid, näiteks tarkvarahiid Oracle kerkis tänu teatele, et ettevõte on osa hiiglaslikust tehisintellektialgatusest, mida president täna esitleb.
Äripäeva meediamaja boss Igor Rõtov tunnistas investor Toomase konverentsil, et ta avastas ta ühel päeval ehmatusega, et oma paarikümneaastasel investeerimisperioodil oli ta teeninud vaid 5 protsenti aastas.
Google’il kulgeb generatiivse tehisintellekti juurutamine üle kivide ja kändude. Insaiderid näevad süüd kultuurilistel ja organisatsioonilistel probleemidel.
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.