Analüütikud ei näe kõrgel nafta ja gaasi hinnal lõppu, mistõttu on minu portfellis oleval Equinoril oodata häid tulemusi isegi pärast Vene investeeringute mahakandmist.
- Läinud nädalal valmis Equinori hiidmaardla viimane tootmisplatvorm, millega on projekt saavutamas täisvõimsust. Foto: Nerijus Adomaitis
Kallaletung Ukrainale on vallandanud ulatusliku välisinvestorite lahkumise Venemaalt. Kui riigis jätkata, ähvardab mainekahju, kui tegevus lõpetada, riskid investeeringud kaotada. Venemaa pakub küll ka võimalust kohalikele partneritele n-ö võtmed hoiule anda, et tulevikus naastes tegevust jätkata, kuid mingeid garantiisid siin ei ole. Equinoril, mis nädal tagasi teatas tegevuse lõpetamisest Venemaal, arvan, et tuleb ilmselt need investeeringud korstnasse kirjutada. Vaevalt, et praegustes oludes oleks valida, kellele need varad müüa. Kokku on Equinoril Venemaaga seotud varasid 1,2 miljardi dollari väärtuses.
Seotud lood
Equinor supleb rahas ja kuldab oma aktsionärid üle, kuid piduriks mu rõõmule on teadmine, et rekordilise kvartalitulemuse taganud kõrgete nafta ja ekstreemse gaasi hinna taga on üliteravaks kruvinud geopoliitilised pinged.
Norra energiafirma Equinori neljanda kvartali kasum oli tänu nafta ja gaasi hinnatõusule rekordiline, mis viis aktsia ka uue tipuni. Aktsionäride jaoks on hea uudis ka erakorraline dividend ning aktsiate tagasiostude suurendamine.
Equinori reedene teade suurinvesteeringust Venemaa traditsioonilisse naftasektorisse tabas mind mõnevõrra ootamatult.
Aasta lõpp saabus minu investeeringule Equinorile huvitavalt – ta alustas võidujooksu Saudi Araabiaga viimasele naftabarrelile ja pani raha tuleviku trumpkaardile ning konkurentidega võrreldes on just sealt saanud investorid suurimat tootlust.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.