Equinor supleb rahas ja kuldab oma aktsionärid üle, kuid piduriks mu rõõmule on teadmine, et rekordilise kvartalitulemuse taganud kõrgete nafta ja ekstreemse gaasi hinna taga on üliteravaks kruvinud geopoliitilised pinged.
Neis pingetes kerkis Brenti nafta hind läinud nädala lõpuks 94,44 dollarile barreli eest. See on seitsme aasta kõrgeim hinnatase ning kaheksas järjestikune hinnatõusu nädal. Gaasi hinda on Euroopas sügisel ja talvel ekstreemsetele tasemetele kruvinud Venemaa pitsitus. Võitnud on sellest, ehkki hästi ei taha seda sõna kasutada, Equinor, minu portfelli kütuseaktsia.
Norra energiafirma Equinori neljanda kvartali kasum oli tänu nafta ja gaasi hinnatõusule rekordiline, mis viis aktsia ka uue tipuni. Aktsionäride jaoks on hea uudis ka erakorraline dividend ning aktsiate tagasiostude suurendamine.
Aasta lõpp saabus minu investeeringule Equinorile huvitavalt – ta alustas võidujooksu Saudi Araabiaga viimasele naftabarrelile ja pani raha tuleviku trumpkaardile ning konkurentidega võrreldes on just sealt saanud investorid suurimat tootlust.
Naftaturu pika tõusutrendi järel sai novembrist kõige järsema hinnalangusega kuu alates koroonapandeemia puhkemisest. Uurisin natuke, kuidas võiks see mõjutada minu portfellis olevat Equinori.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”