Lõin oma portfellis numbrid kokku ja uurisin, kust tuli kasv ja kus kaotasin märtsis raha. Seekord läks hästi küll enamikul vanadel headel väärtusaktsiatel, kuid Tesla tegi kõigile tuule alla.
- Berliini tehas on nüüd avatud ja see suurendab Tesla autotoodangut. Aktsiagi sai kännu tagant lahti ja on kuuga veerandi võrra väärtust lisanud. Tavapäraselt on ka spliti tõttu tõusu oodata. Foto: Reuters/Scanpix
Kokku maksis mu investeerimisportfell aprilli alguseks 555 681 eurot, millest aktsiaid (sh ka iduettevõtted) 85%, võlakirju 6,7%, ühisrahastuse investeeringuid 3%, vaba raha 0,4% ning Läti Andrise portfelli osakaal on 4,4%. Portfelli sees käis aga aktsiate vahel tihe rebimine, veidi üle poole neist tegi head tõusu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Megakapitaliga tehnoloogiagigant Amazon teatas eelmisel nädalal aktsiate tükeldamisest, sarnase teatega tuli välja veebruari alguses Google’i emaettevõte Alphabet ja Tallinna börsilt LHV. Minu portfellis on kolmest kaks olemas ning nüüd tahan üle vaadata, kuidas see minu portfelli võib lähitulevikus mõjutama hakata.
Viimaste aastate ostumöllus vaguralt nurgas püsinud Omaha oraakel Warren Buffett näitab kriitikuile: õige aeg osta on alles nüüd.
USA elektriautotootja Tesla teatas täna Twitteri vahendusel, et plaanib teha juba järgmise aktsiaspliti.
Juba ongi järgmine ettevõte raha kaasamas ning seekord otsib investoritelt raha tõukerataste rendifirma Tuul Mobility, mis ahvatleb 10% suuruse intressiga ja kindlust andva garantiiga. Kuid riskid investeerimisel on kõrged.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.