USA börsipaanika pühkis minu portfellist 26 000 eurot, edasiseks on mul plaan
USA megaaktsate viisik ehk FAANG on naasnud lihtsurelike sekka. Koos praeguse turulangusega on hakanud hajuma ka usk, et megafirmade kasv on lõputu. Kõigele vaatamata kavatsen mina enda aktsiatest endiselt kümne küünega kinni hoida.
Eelmise nädala keskel alanud suures börsisulas on minu portfellist haihtunud üle 26 000 euro. Foto: AFP/Scanpix
Bloombergi andmetel on tänavu üle kümne aasta nii-öelda FAANGi (Facebook ehk Meta Platforms, Aaple, Amazon, Netflix ja Google’i emafirma Alphabet) aktsiate hinnasihid vähenenud. Kui näiteks 2013. aastal kergitasid analüütikud viisiku hinnasihte 116% ehk enam kui kahekordseks ning aastatel 2015 ja 2020 vastavalt 63% ja 58%, siis tänavu on hinnasihte 25% kärbitud.
Minu vaatlusnimekirjas olev Netflix sai eile suure hoobi, kui aktsia kukkus kehva kvartalitulemuse peale kolmandiku. Siiski on veel vara aktsiat ostma tormata, sest see võib osutuda kukkuva noa püüdmiseks ja erinevalt hiljuti laineid löönud sarjast "Squid Game", ei ole selle noa püüdmisel võimalik võita suuri summasid.
Minu jaoks üks oodatuim aruanne ehk Microsofti tulemused andsid kindlust, et praegusest keerulistest oludest purjetatakse hõlpsalt läbi. Samuti Alphabeti murepilvedest ma suurt numbrit veel ei teeks.
Kui märtsi kokkuvõttes sain rõõmustada tugeva taastumise üle portfellis, siis aprill oli tükk maad kurvem, kuna esimese kvartali tulemuste tõttu kaotasin nii mõnegi euro.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.