Aktsiaturgudel rahututel aegadel muutub isegi väärtusinvestor rahutuks: mida peaksin tegema kui indeksid kihutavad Ott Tänaku kombel hirmsa kiirusega kord alla-, kord ülesmäge, trampliinidest õhku tõustes ja kolksti orupõhjades maandudes?
Praegune turgudel valitsev ärevus tõmbab nagu tolmuimejaga mu taskuid tühjemaks. Foto: Anti Veermaa
Inimese tunded võivad tõsiste ärritajate ilmudes kergesti üle keeda. Neljaprotsendine S&P indeksi kukkumine ühel päeval ja kolmeprotsendine põrge järgmisel päeval on juba iseenesest suured ärritajad, aga kui nende kõrval näha veel üksikute aktsiate 10-15 protsendiseid hüppeid siia-sinna, on meelerahu kadunud ka kõige stoilisemal investoril.
Et investeerimine ei piirduks vaid õppetundidega, on investor Toomas pannud koos kogenud tegijatega kokku listi investeerimisraamatutest, mis aitavad sogases vees peanupu kindlalt pinnal hoida.
Riskivaba investeerimist pole olemas, samas riski võtmata ei ole paremat homset, kirjutab Tallinna börsi juht Kaarel Ots aktsiatesse investeerimise põhitõdesid meenutades.
Investoril peab peab olema plaan halvaks, halvemaks ja väga halvaks juhuks. Samuti peab olema distsipliin, et plaan ellu viia. Kapital on väärtus, mida tuleb kaitsta, nendib SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ajal, mil punased turud on mõnegi vähem kogenud rahapaigutaja segadusse ja ärevusse ajanud.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.