Praegune möll krüptovaluutade maailmas meenutab 2000. aasta dotcom-i mulli lõhkemist, kus lõpuks jäid pinnale päris firmad päris ideedega ja terad eraldusid sõkaldest.
- Davosis ütles Guggenheim Partnersi investeeringute pealik Scott Minerd, et bitcoin kukub 8000 dollari peale. Foto: Reuters/Scanpix
Minu vaade krüptorahale on selline, et see on üks alternatiivne vara portfellis – nagu kunstiteosed, haruldased margid ja mündid vms. Väärtusinvestor võiks hoida väikest osa, näiteks 5 protsenti oma portfellist sellises varas mitmel põhjusel: turvasadam, väike korrelatsioon aktsiate ja võlakirjadega, inflatsioonikindlustus jms.
Seotud lood
Bitcoin kallines kahe nädala kiireimas tempos, jõudes peaaegu 31 000 dollarini tänu Hiina pandeemiapiirangute lõdvendamisele, mis investorite riskiisu suurendas.
Investor avaldab portfelli olukorra ja jagab õpetust
Järgmine krüptovara kukkus põhja, luna kaotas väärtusest üle 97%. Investorid on mingis osas krüptoportfelli kaotused duubeldanud, kuid bitcoini eduka sisenemise tõttu veel suurt miinust vastu ei vaata.
Ekspert õpetab, kust leida kaitset
Samal ajal kui bitcoin ja teised suuremad krüptovaluutad taastuvad eilsest, on stabiilne münt TerraUSD ja Luna kukkunud nulli. Eksperdi sõnul saab investor kaitset vaid reaalvaradega seotud stabiilsusmüntidest.
Suurim krüptovaluuta bitcoin on kukkunud 33 000 dollari juurde, mis on üle 50% vähem kui tipphind mullu novembris.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.