Nüüd siis olen ära näinud ka oma kalaaktsia kvartalitulemused. Pandeemia järel üle ootuste kiiresti ja jõuliselt taastunud nõudluse tõttu kerkis Norra lõhe hind teises kvartalis seni nägemata kõrgustesse. Mina olen teeninud juba praegu pea 30 000 eurot kasumit ja müümiseks ei näe veel vähimatki põhjust.
- Rikkalikku tulusaaki saab korjata ka karuturul. Foto: Reuters/Scanpix
Vaadates poes kala hinda, ei imesta, et tulemused olid rekordilised – investorina olen suvel jälle tundnud kõhedust, et kes sellise hinnaga seda kala ostab. Nõudlust on ning pakkumine järele ei jõua, hind on kõrge, aga näe, ikka ostetakse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valuuta mõjutab oluliselt portfelli tootlust
Euro langusel dollari suhtes kuni üks ühele kursini on kahtlemata investorite portfellidele suur mõju. Uurisin, kui palju mina sellega kaotan või hoopiski võidan.
Järjekordne langust täis kuu jääb selja taha. Seekord kadus minu portfelli väärtusest pea 4% ja kuu lõppes üle pika aja alla poole miljoni euro taset.
Teist kuud järjest vaatab mulle portfellist kokkuvõtet tehes vastu korralik langus. Mais üllatas mind suure kukkumisega Norra kalatootja, mis viis portfellist suurima summa.
Alles ma rõõmustasin, et rikastun koos Norra lõhemiljardäridega, kui juba sain reedel külma duši – minu portfelli kalakasvataja Lerøy Seafoodi eelmise nädala lõpus avaldatud esimese kvartali majandustulemused kukutasid aktsiat korraga peaaegu 10 protsenti. Ja seda hoolimata rekordilistest kvartalitulemustest ning kalakasvataja sõnul äärmiselt kõrgest roosa kala hinnast.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.