Estateguru portfellis nägin nüüd ära esimese pankroti ning Omarahas jätsin tähele panemata olulise muutuse, minu tootlus nendes portaalides eesmärki täita ei jaksa.
- Investor Toomase konverentsil reklaamis Estateguru oma ajaloolise tootlusena 11,25%, mina oma ühisrahastusportfellis sellist tootlust saavutanud pole. Foto: Raul Mee
Tormilistel turuaegadel on tegelikult ühisrahastusportfellis olnud pigem rahulik – intressid tiksuvad, mõni laen siin-seal viivises ja ei midagi erilist. Estateguru portfellis on tootlus aeglaselt muudkui ülespoole ronimas, hetkel näitab XIRR-arvutus annualiseeritud tootluseks 8,67%. Vahepeal kontol veidi pikemalt seisnud raha ning mitmed laenud, millel intressimaksed igakuiselt ei laeku, tähendavad mulle seda, et oma 12%-lisele tootluseesmärgile jään jätkuvalt tugevalt alla.
Seotud lood
Risk realiseerub kiiresti – vaatan krüptoturul toimuvat ning oma ühisrahastuse portfelli ja tuletan endale seda ikka ja jälle meelde. Praegu kerib kõige rohkem pingeid Creditstar.
Samal ajal, kui vaatan kurva pilguga börsiportfelli sulamist, pean mõtlema, kuidas läheb minu ühisrahastuse investeeringutel. Kas näiteks tarbimislaenude maksjad võivad inflatsiooni tõttu tagasimaksetega hätta jääda?
Ühisrahastus on nagu halvasti õlitatud relv. Pauku küll teeb, aga pidevalt on vaja silmitsi seista tõrgetega.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.