Kuni esmaspäevani märkimisel oleva Läti munatootja APF Holdingsi juhtkond kinnitas mind ja kaasinvestoreid külastades, et usub kindlalt oma kasvuplaanidesse ning seda peaksid tegema ka tulevased aktsionärid, kellelt oodatakse ülemärkimist.

- APF Holdingsi juht Jurijs Adamovičs ütles Äripäeva ja investor Toomast külastades enesekindlalt, et ettevõtte esmaemissioon on õiglaselt hinnastatud.
- Foto: Liis Treimann
Enesekindlad ollakse ka IPO hinnastamisel. Nagu üks investor naljaga pooleks välja arvutas, küsitakse ühe oma farmis oleva kana eest IPO raames 103 eurot. Muidugi anname endale aru, et see on tõesti naljatledes tehtud kalkulatsioon – ettevõttel on turundus- ja turustuskulud, ülal tuleb pidada kanafarme ja lisaks on palju muud, mida miinusmärgiga kasumiaruandesse kirjutada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aktsiate märkimine lõpeb 30. oktoobril
Baltimaade suuruselt kolmas kanamunade tootja, Läti ettevõte AS APF Holdings (edaspidi APF) korraldab aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO), et viia ellu ettevõtte kasvuplaanid ja suurendada jätkusuutlike õrrekanamunade tootmist. Ettevõtte IPO eesmärk on kasvatada tootmismahtu 60% ja müügitulu 2 korda.
Novembri alguses jõuab First Northile Läti munatootja APF Holdings, mille IPO tõotab tulla selle aasta üks suurimaid. Uurisin ja puurisin nende prospekti, millest vaatas positiivse üllatusena vastu kasum, aga ka mitu küsimust.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?