Tagasi vaadates on näha, et bitcoini hind on väga tihedalt seotud tehnoloogiasektori käekäiguga ja seetõttu ei pruugi üldise turu liikumise eest oodatud kaitset portfelli tuua. Foto: AFP/Scanpix
Aasta algusest 142% kallinenud bitcoin jääb küll napilt alla minu portfelli lipulaevale Nvidiale, kuid teeb silmad ette nii mõnelegi teisele aktsiale. See on ka mind väikese kadeduspisikuga nakatanud.
Bitcoin ületas lõppeval nädalal maagilise 100 000 dollari piiri. Kui kõrgeid tippe veel vallutatakse, ei tea keegi, ent Eesti Panga rahapoliitika juht Peeter Luikmel hoiatab, et üldiselt kehtib turul ikkagi loogika: raha ja rumalus üksteisest lõpuks lahutatakse.
ETFid, krüptosõbralikud järelevalvajad ja Donald Trumpi valimine USA presidendiks on viinud bitcoini ja muud krüptovarad FOMO-rallini, sellest peost üritavad osa saada ka Eesti jaeinvestorid.
Krüptovaluuta bitcoin saavutab kindlasti 100 000 dollari hinnipiiri ja jätkab kindlasti järgmisel aastal tõusu, ütles Eesti esimese krüptoraamatu kirjutanud Asse Sauga.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”