Bitcoin ületas lõppeval nädalal maagilise 100 000 dollari piiri. Kui kõrgeid tippe veel vallutatakse, ei tea keegi, ent Eesti Panga rahapoliitika juht Peeter Luikmel hoiatab, et üldiselt kehtib turul ikkagi loogika: raha ja rumalus üksteisest lõpuks lahutatakse.
- Krüptorallile on hoogu andnud peagi ametisse asuva USA presidendi Donald Trumpi toetavad sõnad. Foto: AP/Scanpix
"Ühtpidi see suur rikkus, teisalt aga see võimaliku hinnalanguse järgne varade kaotus võib olla ühiskonnale tegelikult ohtlikum kui võimalik konkurents tavapärastele rahadele," selgitas Luikmel "Äripäeva arvamusliidri" saates.
Ta usub, et mida suuremaks muutub hinnakõikumise amplituud, seda tõenäolisemalt mingil hetkel riigid üha rohkem krüptovaluutasid reguleerima hakkavad.
"Ja juhul, kui seda mõne suure riigi tasemel piiratakse, siis on sellel mõju ka hindadele," ütles Luikmel.
Intervjuus rääkis ta, mida arvab hüpoteesist, et USA hakkab hoolega bitcoini ostma ning sellest, et nii Donald Trumpi kui ka talle lähedal paiknevad isikud on vähemasti sõnades väga krüptousku.
Intervjueeris Indrek Lepik.
Peeter Luikmel: bitcoin on ohtlik, aga mitte konkurendina traditsioonilisele rahale
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
LHVs purunes krüptoklientide rekord
ETFid, krüptosõbralikud järelevalvajad ja Donald Trumpi valimine USA presidendiks on viinud bitcoini ja muud krüptovarad FOMO-rallini, sellest peost üritavad osa saada ka Eesti jaeinvestorid.
Krüptoraha bitcoin ületas öösel esimest korda 100 000 dollari piirijoone ja on selle aasta jooksul kallinenud 140 protsenti, kirjutas CNBC.
Krüptovaluuta bitcoin saavutab kindlasti 100 000 dollari hinnipiiri ja jätkab kindlasti järgmisel aastal tõusu, ütles Eesti esimese krüptoraamatu kirjutanud Asse Sauga.
USA föderaalne apellatsioonikohus kinnitas oma otsusega, et USAs on TikToki tegutsemine Hiina omandis olles keelatud. Rakenduse päästjaks võib saada Donald Trump.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.