Kas õnnelik olemine on midagi, mille valid ise või lased seda teistel enda eest otsustada? Siin on seitse raamatut, mis aitavad sul elu keerdkäikudes tekkinud sõlmi mõista ning neid lahti harutada. Küsimus pole mitte sinu võimes, vaid julguses käised üles käärida ja tegudele asuda. Kas oled muutusteks valmis?
- James Cleari raamat harjumuste muutmisest on vaata et parim, mida olen siiani sel teemal lugenud, tunnistab koolitaja Raimo Ülavere raamatu "Aatomharjumuste" kohta. Foto: Unsplash
Psühholoogiline nõustaja, superviisor ja coach Piret Bristol: „Kuidas saada lahti takistavatest ja segavatest mõtetest ning muuta oma elu soovitud suunas? Kuidas panna väärtused ja hirmud enda kasuks tööle?
Russ Harris lõhub paljud psüühika toimimise kohta kehtivad müüdid ja see võib olla üsna vabastav lugejale, kes on proovinud ka varem eneseabiraamatute toel hirmudest ja negatiivsetest mõtetest vabaneda. Ta ütleb, et hirm ei ole meie vaenlane, vaid võimas energiaallikas, mida saab enda kasuks pöörata.“
Semiootik ja kultuurikriitik Mihkel Kunnus: „Jordan Peterson – „meie aja mõjukaim avalik intellektuaal”, nagu New York Times teda nimetab – on fenomen, mida tundmata on raske mõista praeguse ajastu kultuuripsühholoogilisi süvahoovusi. Ta võib ärritada, aga teda eirata ei saa, sest tema enneolematu populaarsus räägib enese eest. Ta ei tee sind õnnelikuks, sest see virvatuluke on väike ja kättesaamatu. Ta teeb elu talutavamaks, väärikamaks. Ta aitab mõtestada.“
Kliiniline psühholoog Ene Raudla: „Ichiro Kishimi ja Fumitake Koga raamatu vundamendi moodustavad adleriaanliku psühholoogia kolm lähtekohta: kõik probleemid on suhteprobleemid, inimesed võivad muutuda ja olla sellest hetkest alates õnnelikud ning küsimus pole võimes, vaid julguses, mis võib muuta inimese maailmavaadet. Oma elu muutmine saab alguse otsusest siin ja praegu. Küsimus on üksnes julguses teha järgmine samm.“
Kliiniline psühholoog ja teadveloleku õpetaja Anni Kuusik: „Olen psühholoogina südamest rõõmus ja tänulik, et on ilmunud Texase Ülikooli professori Kristin Neffi eluterve ja mõnusa huumoriga vürtsitatud raamat enesekaastundest. See pakub lugemiseks viljastavat mõtteainest, uurimistulemusi ja siiralt jagatud isiklikke kogemusi. Praktilised harjutused ja juhised annavad võimaluse sõlmida iseendaga rahu, olla kannatushetkedel armastav ning leida endas tasakaal ja eneseväärikus.“
Rohkem infot nii nende kui ka paljude teiste muutusi toetavate raamatute kohta leiad
siit.
Koolitaja ja coach Raimo Ülavere: „James Cleari raamat harjumuste muutmisest on vaata et parim, mida olen siiani sel teemal lugenud. Miks? Ta lähtub eeldusest ja põhimõttest, et harjumuste muutumise mehhanism on iseenesest lihtne. Tema põhimõtted, soovitused ja konkreetsed näpunäited aitavad selgust luua – kui on vaja oma harjumusi muuta, siis te teate, mida tegema peate ja mis teid ees ootab. Enamasti on just see esimene samm parema elu poole.“
Mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa: „Eksimine ja aeglane mõtlemine on pigem eeliseks kui puuduseks. Jo Boaleri raamatus „Piirideta mõistus“ leiab veel kord kinnitust, et meie võimed ei ole kaasasündinud, vaid muutuvad, olenedes otseselt lapsepõlves kujundatud suhtumisest. Lihtne, õpetlik ja kasulik lugemine.“
Psühholoogiline nõustaja, superviisor ja coach Piret Bristol: „Dr Eva Selhub on võtnud endale ilmvõimatuna näiva ülesande – kirjutada raamat ühel ekspluateerituimal teemal. Ta sooritab ülesande märkamatu elegantsiga, avades negatiivsete emotsioonide allkihte ja stressijuhtimise senitundmatuid tahke. Ta pakub „Stressijuhtimise käsiraamatus“ praktilisi tööriistu stressimustrite uurimiseks ning nendest vabanemiseks.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.