Vabaduste laiendamine on pensionireformi tähtsaim ja parim osa, pikaajalised eesmärgid jäävad ähmaseks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva hinnangul on igaühe valikuvõimaluse avardumine oma rahaliste otsuste langetamisel valitsuse algatatud pensionireformi tähtsaim ja parim osa. Seejuures tuleb tähele panna, et suurema vabaduse juures muutub otsustajale protsess ühtlasi palju keerulisemaks, see tähendab, et kodanikule oleks kasuks ennast rahaasjades harida. Alati jääb muidugi neid, kes jäävad tuleviku osas lootma riigile, mis ei ole kuigi põhjendatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Jüri Ratase juhitud valitsus soovib anda II pensionisambasse kogutud raha üle inimestele suurema kontrolli, siis Euroopa riigid liiguvad samm-sammult kohustusliku kogumispensioni poole tagasi, kuna kardavad vähese rahatarkusega ja vananeva ühiskonnaga seotud sotsiaalriske.
Valitsuse II samba reformiplaan hakkab kuju võtma ning kuigi muutusi tõotab tulla ka tulevikus ja detaile lihvitakse, on II sambasse kogujatel varsti ees rida valikuvõimalusi.
LHV pensionifondide juht Andres Viisemann kritiseerib LHV lehel ilmunud pensionifondide turuülevaates Isamaa erakonda ning Indrek Neivelti. Tema sõnul olid Isamaa ridadest tulnud kaks eelmist rahandusministrit juba kulutanud riigi raha ebamõistlikult ning Neivelti ei peaks nimetama pensionireformi juures eksperdiks.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.