Konkurentsiolukorda ravimiturul saab parandada turu liberaliseerimisega ja konkurentsiametile küüniste andmisega, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ), mille taga on ketiapteeke pidavad hulgimüüjad, tegi ettepaneku, mis annaks apteegireformile kabelimatsu ja põlistaks praeguse olukorra: senised hulgimüüjad saavad apteeke edasi pidada, aga uued apteegiomanikud võivad olla vaid proviisorid. Viieaastase üleminekuaja järel 1. aprillil lõppev apteegireform nõuab teatavasti, et hulgimüüjad ei tohi apteeke omada, kuid piirangule ei vasta praegu ligi 300 apteeki, mis tuleb seaduse järgi siis sulgeda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olukorda, kus seaduse muutmine paistab kellegi ärihuvide kaitsmisena, ei tohi tekkida lasta, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Valitsuskoalitsiooni töörühm leppis kokku, et 2014. aastal vastu võetud ja praeguste kavade kohaselt tuleva aasta 1. aprillil jõustuvad ravimiseaduse muudatused avatakse aruteludeks. Sisuliselt tähendab see seda, et kevadel viis aastat ette valmistatud apteegireform kavandatud kujul ei jõustu, kirjutab ERR.
Ministeerium: inimestesse külvatakse alusetut hirmu
Sotsiaalministeeriumi tegevusetus viib apteegiteenuse katkemiseni, hoiatas Eesti Apteekide Ühendus. Ministeerium nimetab ühenduse tegevust hirmu alusetuks külvamiseks.
Kas see ongi nüüd uus Eesti reaalsus, et seaduse ees on kõik võrdsed – välja arvatud kõige võrdsemad, küsib riigikogu liige Heljo Pikhof (SDE) viimasel hetkel pidurdunud apteegireformi taustal.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.