Kahekohalise tootlusega kaasneb paratamatult ka suurem risk, mille realiseerumisega peavad investorid üha rohkem arvestama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva kaanelugu kirjeldab, et kuidas kurikuulus äritegelane Kristjan Sild Kastanikodude uusarenduse projektiga ühisrahastusplatvormi Crowdestate investorid pika ninaga jättis. Crowdestate kavatseb Silla firma Loo Kodude vastu anda lähipäevil sisse pankrotiavalduse, kuid on kahtlane, kas ligi 600 000 euro suuruse maksuvõlaga varatult ettevõttelt 800 000 eurone võlg kätte saadakse. Teises loos kirjutame, et Eesti ühisrahastusplatvormi Envestio kaudu investeerinud inimesed kardavad, et on langenud pettuse ohvriks, ja lõksus on 31 miljonit eurot. Alarmeerivaid näiteid on alles alanud aastal veelgi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lõppev aasta tõi ühisrahastusse panustajatele esimesed valusad õppetunnid ja näitas portaalide murekohti.
Täiendatud
Eesti ühisrahastusplatvormi Envestio kaudu investeerinud inimesed kardavad, et on langenud pettuse ohvriks. Ettevõte süüdistab hädades teisi turuosalisi.
Bondora ja Crowdestate’iga seotud pankroti- ja pettuse risk on pannud küsimärgi alla ühisrahastusplatvormide võimekuse tagada investoritele piisav turvatunne. Kuigi platvormide suur intressitootlus ja innovatsiooni optimism on tõmmanud ühisrahastusse palju katsetajaid, võib ühisrahastust olla võimendanud viimased 10 aastat kestnud üldine kasvulaine.
Ühisrahastus on nii mõnelegi ettevõttele esimene tõsiseltvõetav raha kaasamise kogemus, mis eeldab läbimõtlemist ning tugevalt üles ehitatud kampaaniat, kirjutab arvutimänge arendava ettevõtte Gamecan asutaja ning Forwardspace koostöötamiskeskuse kaasasutaja Marten Palu.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.