Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kui palju maksab ettevõtja au? Aga häbi?
Häbiväärsed lood, kus ettevõte likvideeritakse nii, et vastutust võlausaldajate ees keegi ei kanna, peavad lõppema, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva hinnangul peab õigusruum soosima sellist ärikultuuri, kus nähtav skeemitamine ja ettevõtetele korraldatud matused võlausaldajaid pika ninaga jättes oleks nii ühiskondlikult taunitav kui ka seadusega karistatav.
Äripäevas ilmunud artikkel "Firmamatja tegi skandaalsest ehitusfirmast Zosimbly Yacaramba" näitab selgelt olukorda, mida ei saa kuidagi tolereerida ning selliste situatsioonide vältimiseks peab kasutusele võtma selged sammud, kirjutab kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja kutsekogu esimees Terje Eipre.
Via Betooni nimeühendi taga tegutsevad ettevõtjad, kes on vaielnud raha pärast nii partnerite kui ka töötajatega, andsid firma Eesti tuntuima likvideerija Raul Pindi kätesse. Via Betoon Eesti kuulub nüüd Panama mehele ja kannab nime Zosimbly Yacaramba.
Inimene või ettevõte võib leida oma otsa, kuid alati ei pruugi see lõppu tähendada, teatud tasemele jõudmine võib olla ka uue algus, kirjutab reklaamiärimees Marek Reinaas Äripäeva essees.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.