Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Koroonaviiruse mõju: kognitiivne dissonants
Koroonaviiruse mõjud ja ohud võivad olla alahinnatud, samamoodi nagu ka võimalused, mida need Euroopale pakuvad, leiab Äripäev juhtkirjas.
Hiinast alguse saanud koroonaviirus on nakatanud juba üle 72 000 inimese, enamik neist Wuhani provintsis, ja nõudnud nädala alguse seisuga vähemalt 1775 elu. Viirus on maailma suuruselt teise majanduse segi paisanud. Hiina kui maailma tootmisbaas on halvatud, paljud tehased seisavad. Oluliselt on vähenenud sisetarbimine, ränga hoobi on saanud turism. Lennufirmad peatavad Hiinasuunalisi lende. Suurüritusi ja konverentse jäetakse ära. Hongkongis puhkenud esmatarbekaupade ostupaanika ja WC-paberi rööv on vaid pinnavirvendus viiruse mõjudest.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.