Hoolimata pandeemiast tingitud majanduses valitsevast ülisest teadmatusest on Eesti ärieliit tulevikku vaadates kui mitte optimistlik, siis igal juhul tegus, kinnitas konverents Äriplaan 2021, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva meelest näitas majanduskonverents Äriplaan, et ettevõtjad on kahe jalaga maas. Meil on selgelt meeles Äriplaanil 2009 valitsenud atmosfäär. Optimism kõlas ka toonase finantskriisi aegu suurel laval, aga oli kõle ja tühi, kui võrrelda tänavusega. Kevadtalvel kõiki šokina rabanud koroonakriis ei ole viinud meid musta masendusse; tagasilöögid on, kuid käed rüpes ei istu keegi: kes investeerib, kes omandab uusi teadmisi, kes seab fookusesse praegused kliendid, kes otsib uusi nišše. Võtta konkurente üle, eeldatavasti avaneb soodsaid võimalusi.
Homme ehk 1. oktoobril jõuab lõpule riigifirma Eesti Teed enampakkumine, mille järel läheb firma erakätesse. Firma juht Andres Agukas usub, et huvilisi jagub piisavalt.
Praeguse kriisi üks suuremaid ohte on vaenulikud ülevõtmised, leiab suurettevõtja Ain Hanschmidt. „Nagu kriis tekib, on šaakalid ja raisakotkad sinu ümber. Mõnd julged jalaga lüüa, aga igasugust ei julge ka,“ ütles ta majanduskonverentsi Äriplaan laval.
„Kui ma ei tohi Eestisse tuua 20 välisspetsialisti, võib juhtuda, et pean panema kinni ettevõtte, kus töötab 350 inimese,“ rääkis majanduskonverentsi Äriplaani laval Tolaram Grupi juht ja Eesti aukonsul Singapuris Sonny Aswani.
Ingelinvestor ja Fortumo asutaja Rain Rannu avaldas Äriplaan 2021 konverentsil kolm idulikku põhimõtet, mida saavad järgida kõik ettevõtjad, et uusi asju paremini turule tuua.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.