Äripäev annaks seekordsetel USA presidendivalimistel oma hääle Joe Bidenile, kuigi me ei räägi temast kui erilisest lemmikust; aga pole ka ju päris meie valimised, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva hinnangul oleks demokraat seekord parem valik mitte selle pärast, et tema majandusprogramm oleks tingimata parem, vaid ennekõike üldist ühiskondlikku kliimat silmas pidades. Riigi (ja USA tähtsust ning globaliseerumist arvestades kogu maailma) majanduskeskkonna huvides oleks, kui liiguksime taas üksikisiku võimule rajatud demokraatiamudelist sellise mudeli poole, mis üksikisikuga arvestab.
2024. aasta USA valimised on need, kus tuleb esile uue Ameerika nägu - nii vabariiklaste kui demokraatide seas astub siis esile uus põlvkond, kirjutab Eestis elav ameeriklane, EBSi meediakorralduse doktorant Scott Abel.
USA presidendivalimised ega tulevase riigipea isik polegi majanduse seisukohast peamine – börs näib olevat jõudnud selgusele, et olulisim tegija on seekord hoopis koroonavaktsiin, kirjutab LHV vanemmaakler Nelli Janson valimistele pühendatud rubriigis „Homse Ameerika nägu“.
Kuigi Joe Biden liigub USA presidendirallil edukursil, on Donald Trumpi šansid Valges Majas jätkata endiselt olemas, eriti kui ta suudab end ületada ja esimese debati kaotusest õppida, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen rubriigis "Homse Ameerika nägu".
Ükskõik, kas edu saadab Donald Trumpi või Joe Bidenit - USA presidendivalimised ei too lõppu kaubandus- ja tehnoloogiasõjale Hiinaga, kirjutab EBSi rektor Meelis Kitsing Äripäeva USA presidendivalimisi kajastavas rubriigis „Homse Ameerika nägu“.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.