Valitsuse segasel alusel langetatud otsuseid võib võrrelda roostes tuulelipuga, mis tuule suunda näidates krääksub ja aeg-ajalt lausa kinni kiilub. Ettevõtja paneb see keerulisse olukorda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Mitte miski ei mõju ettevõtluskeskkonnale halvemini kui määramatus. Keerulised ajad on niikuinii ja riigivõim valab omalt poolt õli tulle arusaamatul loogikal põhinevate otsustega. Nii ei ole ettevõtetel võimalik oma tegevust normaalselt planeerida. Eriti raske on neil, kelle käekäik praegusel ajal sõltub mitte lihtsalt otsustest, vaid ka toetustest.
Koroonaajastu lõpus terendab perspektiiv olla terved, aga jääda vabadustest ilma, kui otsuseid võetakse vastu õigusliku aluseta, kirjutab endine õiguskantsler ja praegune vandeadvokaat Allar Jõks.
EAS kuulutas eelmise aasta oktoobris majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi heakskiidul välja turismi ärimudelite rakendamise toetuse avamise 7. jaanuaril 2021 eelarvega kogumahus 4,1 miljonit eurot.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi sellenädalane otsus kärpida turismisektorile toetust pakub ettevõtjatele palju tuska, kuna suur töö on juba ette ära tehtud.
„See algas vajadusest. Meil oli materjal, aga me ei teadnud veel, mida see pikas plaanis suudab,” meenutab Karl Pärtel, tuleviku ehitusmaterjali tootev Myceeni kaasasutaja. Sarnase tee läbis ka kaugseirega tegelev ettevõte KappaZeta, kes soovis paremini modelleerida metsamahu ja -kõrguse hindamist satelliidifotodest tulenevast informatsioonist. Mõlemal juhul oli lahenduseks kaasata oma meeskonda ülikoolist teadlased. Mitte konsultatsiooniks, vaid väljundipõhiseks koostööks.