Koroonaajastu lõpus terendab perspektiiv olla terved, aga jääda vabadustest ilma, kui otsuseid võetakse vastu õigusliku aluseta, kirjutab endine õiguskantsler ja praegune vandeadvokaat Allar Jõks.
- Allar Jõks. Foto: Liis Treimann
Õigus tervisele ei ole õigus, mis domineerib kõigi teiste põhiõiguste üle, nagu õigus haridusele või ettevõtlusvabadus, ning valitsus on ka epideemiatõrjel põhiseadusega seotud. Kui me seda alanud aastal selgelt välja ei ütle, muutume kaasvastutajaks, kui seljatame koroona õigusriigi hinnaga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsuse segasel alusel langetatud otsuseid võib võrrelda roostes tuulelipuga, mis tuule suunda näidates krääksub ja aeg-ajalt lausa kinni kiilub. Ettevõtja paneb see keerulisse olukorda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kui homse osas valitseb tervisekriisi tõttu niigi teadmatus, ei tohi valitsemisvastutust kandvad riigijuhid seda oma ebamäärasuste otsustega täiendavalt suurendada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Paari aasta pärast võib Eestis demokraatia olla karantiinis, leiab jurist ja endine õiguskantsler Allar Jõks.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.