Kosmosevallutused pole ainult ülirikaste 21. sajandi lõbu, vaid näide erakapitali suutlikkusest suuri asju korda saata, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eelmise sajandi kuuekümnendate-seitsmekümnendate aastate üleilmne kosmosevaimustus, mida toitsid venelase Juri Gagarini lend, ameeriklaste Kuu-vallutused, Maa tehiskaaslaste ajastu algus, kosmosesüstikud ja -jaamad, oli osa maailma suurriikide võidujooksust. Nüüdseks oleme toonase külma sõja lahingutandrist jõudnud kosmosesaaga uute osadeni, kus tooni annavad eraraha ja kütuseks ettevõtete konkurents.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui pühapäeval julges Virgin Galacticu asutaja, visionäär Richard Branson ise oma ettevõtte loodud kosmoselennuki pardal tunniajase proovitiiru lennata, siis nüüdseks on kosmos käeulatuses ka kõigile teistele huvilistele, sealhulgas ettevõtja ja investor Raivo Heinale.
Silmaringisaate "Globaalne pilk" seekordne osa räägib Eestist kui kosmoseriigist.
Eelmisel laupäeval USAs Floridas edukalt startinud mehitatud kosmoselend avab tee uuele kosmose-eufooriale, mille käigus pannakse lähitulevikus pöörlema miljardid dollarid ning Eestis leidub ettevõtteid, kes sellest priskest pirukast suutäit soovivad.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.