Esitamata küsimus alampalga arutelus. Küsigem seda julgelt!
Alampalga üle käivas üha kuumemas poliitilises arutelus võiks selle kõrval, mis on selle eesmärk, küsida sedagi, kas seda üldse vaja on, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hakatuseks teeme selgeks: Äripäev ei tule ütlema, et töötasu alammäära kui niisugust pole üldse vaja, küll aga kutsume üles arutelu selle üle laiemalt avama. Eriti olukorras, kus viidatakse, et riik hakkab seda jõuga määrama. Kui on võimalus, et kolmepoolsete läbirääkimiste asemel tuleb ühepoolne otsus. Me ei ole kunagi varjanud seisukohta, et vabale turule tuleks jätta võimalikult suur roll, mis väljenduks ka töösuhtealastes kokkulepetes. Ultrakapitalism? Aga kapitalismi on Euroopas niigi juba napilt ning riigid sirutavad majanduses tiibu.
Tööandjate keskliidu volikogu esinaine ja Ragn-Sellsi juht Kai Realo ütles saates „Kuum tool“, et kui alampalka tõsta kuni 60% mediaanpalgast, peab kokkuleppesse lisanduma ka kriisi ajal alampalga vähendamise võimalus.
Värskes koalitsioonilepingus lubatakse nii alampalga tõusu kui ka maksude kergitamist ja ka ühe uue maksu kehtestamist. Need kõik teevad otsesemalt või kaudsemalt ettevõtjate elu keerulisemaks.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.