Välisinvesteeringute ja -talentide Eestisse meelitamisel tuleb lisaks keskkonna kujundamisele murda eelarvamusi ja ületada nõrkusi, leides nii üles hoopis enda tugevused, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sama kaua kui äriringkondades on räägitud välisinvesteeringutest ja spetsialistide puudusest, on kõne all olnud seegi, kui turvalist keskkonda Eesti ettevõtetele ja väärt tööjõule õieti pakkuda suudab. Ehk sõna otseses mõttes füüsilise julgeoleku küsimus. 24. veebruarist 2022, mil Venemaa alustas täiemõõdulist sõda Ukraina vastu, on mitte ainult turismisektoris, vaid ka laiemalt ettevõtluses olnud tunda kõhklusi. See hirm on inimlik ja mõistetav.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Mida kuradit, sa kolid Eestisse?! Miks?” küsis parim sõber Aleksi Partanenilt, kui kuulis ta plaanist perega Eestisse kolida.
Investeerimisettevõtte Infortari juhi Ain Hanschmidti jaoks on Eestis üks suur probleem välistööjõu värbamise reeglid, mis takistavad konkurentsivõimet.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.