Säästmise, investeerimise ja n-ö elu elamise tasakaalupunkti tulebki otsida, kuid "hurraa!" hüüdes rohkem kulutama hakates seda ei tabata, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sure nulliga, õpetab viimasel paaril aastal investorkonnas – seal hulgas Eesti omas – laineid löönud börsikaupleja Bill Perkinsi raamat ("Die With Zero: Getting All You Can from Your Money and Your Life"). Rahal on ajas erinev väärtus, kõlab autori sõnum väga lühidalt kokku võetuna. Inimesed säästavad liiga palju liiga hiliseks eluetapiks, selmet kulutada raha mõistlikul moel selleks, et elust rohkem rõõmu tunda.
Kui esimesed paduinvestorid reedel suvepäevadele jõudsid, olid ettevalmistustööd napilt lõppenud, isegi kurjailmelised vihmapilved moodustasid sõõri ümber Toosikannu Puhkekeskuse ja lasid päikesel saabunud investoreid soojendada.
Inimesed lükkavad aina oma eesmärke edasi ja koguvad raha, nagu elaksid igavesti, rääkis finantsvaba investeerimisguru Jaak Roosaare. Elu on siiski elamiseks, lisas ta.
Paljud tänavuse aasta investeerimisfestivali esinejad pöörasid tähelepanu sellele, et investeerimine ei tohiks olla asi iseeneses. Börsiajakirjanik Jana Saarkoppel leiab, et teema selline arutamine aitab murda üht levinud müüti investeerimise kohta.
Jaak Roosaare ettekandest innustatuna lõpetas börsiajakirjanik Anu Lill säästmise kohe ära ning hakkas koostama bucket listi, mida oma elus veel soovib teha ja kogeda.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.