Inflatsioon aeglustub, ent majandus on kummalises seisus, kus ühe nurga alt vaadates paistab elu justkui lill ja teise nurga alt heiastub hädaorg, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eestis on viiendat kvartalit järjest majanduslangus. SKP vähenes võrreldes mulluse teise kvartaliga ligikaudu 3%. Euroalas ja ka kogu Euroopa Liidus tähendab see kõige sügavamat majanduslangust. Oleme üldjuhul ekstreemsustega harjunud, meie väike avatud majandus (ja sageli ka muud kohad edetabelites) on oma näitajatega kas absoluutses tipus või mudas.
Hinnatõus euroalas on selleks korraks suurema tipu läbinud: juulis langes see taas, seekord 5,3 protsendile võrreldes juunis nähtud 5,5protsendilise aastainflatsiooniga.
Saksamaast Hispaaniani läks euroala majandustel võrdlemisi hästi, Prantsusmaal vähenes inflatsioon, Saksamaa tuli majanduslangusest välja ja ka Hispaanias ei olnud majanduskasvule midagi ette heita.
Euroopa Keskpanga nõukogu tõstis eile keskpanga intressimäärasid ootuspäraselt 0,25% võrra, sest hinnatõus euroalal on endiselt kiire ja väljavaade on, et see aeglustub vaid üsna järkjärguliselt, kirjutab Euroopa Keskpanga nõukogu liige ja Eesti Panga president Madis Müller.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?