Nafta hind kukkus eile jälle ja minu kontole tõi see 2protsendilise kaotuse.
- Miks nafta hind aina langeb, kuigi kõik märgid justkui ostavad tõusule? Foto: AFP/Scanpix
Mitu päeva enne OPECi (Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon) kohtumist ostsin USO ETFi (United States Oil Fund) hinnavahelepingut (CFD). Idee põhines sellel, et naftakartell otsustab vähendada märkimisväärselt toodangut ja hind taastub. Toodangut küll vähendati, aga nafta hind on edasi kukkunud. Mis läks valesti? Proovin selle nüüd välja selgitada.
Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 10 126.69 EUR
Kütuste puhul jälgivad spekulandid ja investorid vaid mõnda olulist aruannet. Lisaks OPECi kvootidele jälgitakse ka API (The American Petroleum Institute) ja EIA (U.S. Energy Information Administration) kütuste reserve. Need avalikustatakse vastavalt teisipäeva õhtul ja kolmapäeval kell 17.30. Lisaks on olulised ka reedesed Baker & Hughesi naftapuurimise aruanded.
Eilsetest API tulemustes selgus, et reservid kasvasid 3,5 miljoni barreli võrra. Reservide kasv tähendab seda, et tekib kütuste ülejääk ja sellega kaasneb tavaliselt hindade langus. Toodangu kasv 3,5 miljoni barreli võrra ei ole just suur, aga kui hind langeb ja toimub väike langus naftapuurimises, siis tundub see kõik väga imelik. Puurimisplatvormide maht ei kahane esimest nädalat ja see on ka mõistetav, kuna nafta hind on olnud juba kaks kuud väga madalal tasemel. Teatud kohtades polegi enam väga kasumlik naftat puurida.
Mulle tundub, et OPECi otsus ei mõjutanud kütuste hinda, kuna toodangut vähendati ainult 1,2 miljoni barreli võrra. Samal ajal oodati toodangu vähendamist 1,4 miljoni barreli võrra.
Täna avalikustatakse ka
EIA varude tulemused ja viimasel ajal on need küllaltki järsult kahanenud (pärast mitmeid järjestikuseid kuid kasvu). Kui osutub, et varud on taas kasvanud, siis sean
stop-loss-taseme lähemale ja valmistun kahjumiga USO ETFi positsioonist väljuma. Juhul kui, aga varud on vähenenud rohkem kui 2-3 miljonit barrelit, siis ootan ajutist tõusu.
Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja
Alexi MetaTrader5 kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.
Edukat kauplemist!
Kaupleja Alex
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.