Eesti üks suuremaid IT-ettevõtteid Helmes kasvatas mullu jõudsalt nii müügitulu kui ka kasumit. Kasvuhoogu pidurdas peamiselt suur palgasurve.
- Vaatamata Helmese kasvanud kasumile suurenes märkimisväärselt ka ettevõtte tööjõukulu, ületades juba 8 miljoni euro piiri. Foto: Andres Haabu
Suurema osa käibest ekspordiga teeninud Helmes teenis 2018. aastal 31,4 miljoni eurose müügitulu juures 4,44 miljonit eurot puhaskasumit. Aasta varem olid näitajad vastavalt 26,1 miljonit ja 3,22 miljonit eurot. Aastaga suurenes müügitulu 20 protsenti ja kasum kasvas 38 protsenti, selgub värskelt Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sisserände töögrupi laiali saatnud siseminister Mart Helme võtab välistööjõuga kaasnevate probleemide lahendamise enda kätte ning välistööjõudu hädasti vajavatel tööandjatel soovitab ta töökäte leidmiseks ajusid liigutada. Tööandja Jaan Pillesaare sõnul nad liigutavadki: töökohad on viidud riigist välja.
Uue väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingo nimi IT-valdkonna inimestele veel midagi ei ütle, kuid nad ootavad temalt Eesti IT-edu jätkumist ega soovi, et seda takistaks võõristav suhtumine välistöötajatesse.
IT-ettevõtte Helmes ASi juhatuse esimees Jaan Pillesaar ütles, et tal ei ole olnud au tutvuda uue väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingoga, et ministri lahendada peaksid olema probleemid kõrgete tööjõumaksudega ja välistööjõu integreerimisega.
Eesti üks suuremaid IT-ettevõtteid Helmes soetas enamusosaluse Valgevene majandustarkvara arendajas SolbegSoft, et pääseda ligi Ameerika Ühendriikide turule.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.